Jūsų poilsiui - aukščiausias COVID-19 saugumo standartas. Plačiau
 

SPA VILNIUS Druskininkai vėl apdovanotas Žaliojo rakto programos sertifikatu

Japonijoje raktas laikomas laimės simboliu, nes jis atrakina “ryžių sandėlį” – paslėptus dvasinius turtus.

O Druskininkuose raktas-  taip pat laimės simbolis, nes jis atveria aplinką tausojančias ir malonų poilsį užtikrinančias SPA VILNIIUS Druskininkai erdves. Tiesa, svarbu, kad raktas būtų žalias.

O jei rimčiau, mes džiaugiamės ir didžiuojamės, kad SPA VILNIUS Druskininkai pirmieji Druskininkų mieste ir 5-ieji Lietuvoje gavo prestižinį tarptautinės programos “Žaliasis raktas” sertifikatą. Tai vienintelis apgyvendinimo ir sveikatinimo paslaugas teikiantis viešbutis Lietuvoje apdovanotas šiuo tarptautiniu ženklu.

Įgytas “Žaliasis raktas” yra pažadas svečiams, kad SPA VILNIUS Druskininkai savo kasdienėje veikloje vadovaujasi pagarbos aplinkai filosofija.

Mes keičiamės vardan Jūsų

“Pasiekti “Žaliojo rakto”  sertifikatą mums buvo didelis iššūkis, pareikalavęs ne tik vadovybės įsitraukimo, bet ir visų darbuotojų vienybės. Norint jį gauti, reikia ne tik atitikti griežtus aplinkosaugos valdymo kriterijus: vandens, energijos taupymo, atliekų rūšiavimo, tinkamo valymo priemonių parinkimo; bet ir į iniciatyvą įtraukti darbuotojus, o per juos – svečius ir verslo partnerius, - pasakoja Edmundas Nekraševičius, SPA VILNIUS generalinio direktoriaus pavaduotojas.

“Žaliojo rakto” programos tikslai yra skatinantys tausoti aplinką ir resursus: didinti aplinką tausojančių priemonių ir technologijų naudojimą ir mažinti bendrą išteklių naudojimą. Pavyzdžiui, tai reiškia, kad viešbučio svečiams pateikiami tik ekologiniu ženklu pažymėtas muilas ir šampūnas, o naudojamos valymo priemonės yra minimaliai žalingos aplinkai.

Kita programos tikslų dalis yra nukreipta į žmonių sąmoningumo skatinimą ir elgsenos pokyčius: tai skirta darbuotojams, svečiams ir tiekėjams. Pavyzdžiui, restoranui perkame vis didesnę dalį organiškų, ekologiškų ar “sąžiningos prekybos” (fair trade) principais grįstų maisto produktų. Daugiau perkame ir iš vietos ūkininkų – taip stipriname vietos bendruomenę, o Jums siūlome sveikesnį maistą.

Kaip Jūs galite prisidėti prie “Žaliojo rakto”?

Keletas idėjų:

  • Kartu su mumis taupykime elektros energiją (televizorius, apšvietimas, šildymas ir pan.) ir vandenį.
  • Primename, kad rankšluosčiai ir (arba) patalynė pakartotinai keičiami tik Jums pageidaujant.
  • Kartu rūšiuokime atliekas.
  • Restorane teikite pirmenybę sezoninei virtuvei.
  • Paragaukite patiekalų iš vegetariškų patiekalų restorano meniu.
  • Pažinkite Druskininkus ir kurorto apylinkes važinėdamiesi dviračiais (galite išsinuomoti pas mus).

Tikimės, kad Jūs mielai prisijungsite prie mūsų aplinkosauginių iniciatyvų ir Druskininkus – vieną seniausių Lietuvos kurortų – paliksime švarų ateities kartoms.

Daugiau informacijos apie Žaliojo rakto programą: www.zaliasisraktas.lt