Darbas ofiSPA ritmu: daugiau motyvacijos, mažiau nuovargio
Jau treti metai, kai įprastos darbo vietos, laiko ir organizavimo formos pasikeitė iš pagrindų. Bręstančioms permainoms postūmį suteikė pandemija, nepalikusi pasirinkimo ir perkėlusi didžiąją dalį žmonių dirbti iš namų. Tuo tarpu organizacijos visame pasaulyje leidosi į naujų lyderystės, komandos, įsitraukimo formų paieškas. Jos nesibaigusios ir šiandien: vis dar svarstoma, kaip, kada ir iš kur geriausia dirbti skaitmenizacijos keliu sparčiai pažengusiame pasaulyje. Tikėtina, kad taip, kaip iki 2020 m., jau nebus niekada, o daugiausia išloš organizacijos, suteiksiančios daugiau autonomijos savo darbuotojams.
„Teisingo sprendimo, matyt, nėra ir nebus, svarbu girdėti vieniems kitų lūkesčius, ieškoti abipusiai geriausio sprendimo ir išlikti lankstiems. Įvairūs tyrimai rodo, kad dabar darbuotojai labiausiai nori hibridinio darbo modelio. Tai tampa privalumu ir įmonėms, ne tik dėl darbdavio įvaizdžio, bet ir praktiškai: įmonės, siūlančios hibridinį darbo modelį ar darbą nuotoliu, turi didesnę galimybę prisitraukti daugiau tinkamų kandidatų su reikiamomis kompetencijomis“, – kalba Rasa Kaminskienė, „HR Hint Online“ personalo projektų vadovė, konsultantė, „HR klubas“ Lietuvoje įkūrėja.
Tobula dienotvarkė
Svarbu suteikti žmonėms laisvę dirbti ne iš biuro, tačiau ne ką mažiau ir turėti galimybę „biuru“ paversti bet kurią vietą, ne vien namus ar sodybą. Daugybė tyrimų ir praktikų rodo, kad darbas skirtingose vietose skatina darbuotojų kūrybiškumą, o kūrybiškumas, R. Kaminskienės teigimu, yra vienas svarbiausių įgūdžių šiandienos ir ateities pasaulio darbo rinkoje. Pakeitus darbo aplinką atsiranda šviežių idėjų, naujų jėgų ir energijos. O jei įprasta dienotvarkė papildoma tikslingomis poilsio pertraukomis ir subalansuotomis veiklomis, pastebimai išauga ir darbuotojo laimės jausmas.
„Kai darbas nuotoliu tapo įprastas, pradėjome galvoti apie tai, kuo mes galėtume praturtinti žmonių darbo dieną. Žmonės linkę manyti, kad nuotolinis darbas – tiesiog kita erdvė. Tačiau kai dirbi ne biure, atsiveria daug daugiau galimybių. ofiSPA – tai mūsų požiūris į tobulą darbo dieną. Darbus nudirbti reikia ir tam suteikiame visas reikalingas sąlygas. Tačiau ne mažiau svarbu neužsisėdėti prie kompiuterio, rasti minutėlę kitą kokybiškai atsipalaiduoti: pasimėgauti sveikatinimo, grožio procedūra ar bent išeiti įkvėpti gryno oro į šalia esantį mišką. O gal pradėti darbo dieną kitaip nei mieste ir iš pat ryto užsikrauti energijos baseine. Svarbiausia, ką norime suteikti atvykstantiems dirbti žmonėms – tai galimybę atsipalaiduoti, sumažinti įtampą ir dirbti be jokių kasdienių rūpesčių“, – kalba Sigita Tamulevičiūtė, SPA VILNIUS Konferencijų centro vadovė.
Nudirbti darbus ir nepavargti. Būtent tai siūlo SPA VILNIUS – perkelti savo kabinetus į SPA viešbutį Druskininkuose ar Anykščiuose, kur bus pasirūpinta ne tik pilnaverte darbo erdve, bet ir poilsio pertraukėlėmis ar vakarine veikla. SPA VILNIUS specialistai negaili pastangų įsiklausyti į įmonių poreikius, norus, tikslus, o tada padeda sukurti idealiai konkrečiam kolektyvui tinkančią dienotvarkę.
Į ją gali būti įtrauktos ne tik standartinės sveikatinimo procedūros, kavos pertraukėlės, baseinas, bet ir boulingo turnyrai, kino vakaras, stalo žaidimai ar bet kuri kita pageidaujama veikla. S. Tamulevičiūtė šypsosi, kad labiausiai jų komandai patinka imtis, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, neįmanomų užduočių.
„Ne tik galime, bet ir labai mėgstame daryti tai, kas nestandartiška. Norite naktinio baseino? Šokių? Prašom, kodėl ne! Mes patys čia dirbame su džiaugsmu, tad norime tą jausmą, kurį jaučiame atėjus į darbą, perteikti ir pas mus atvykusiems. Parodyti, kad SPA VILNIUS iš tikrųjų beprotiškai gera dirbti – net jei tai tik laikina jūsų darbo erdvė. Su malonumu žengiame didesnį žingsnį, kad klientas būtų laimingesnis: dirbame dėl savo klientų, kad jie galėtų atvykti pas mus ir produktyviai dirbti.“
Dirbti, bet – kitaip
Ji pabrėžia, kad nors ir papildytas džiaugsmo, sveikatos ir atokvėpio elementais, darbas lieka darbu. Į ofiSPA važiuojama ne tam, kad būtų imituojama veikla, o išties dirbti, tik – kitaip. Todėl SPA VILNIUS atsakingai rūpinasi, kad susitelkti į darbines užduotis čia būtų visos sąlygos. Dar prieš svečiams atvykstant išsiaiškinami erdvių, įrangos poreikiai, o atvažiavę ir gyvai apsižiūrėję, kolektyvai sprendžia, kur įkurs savo „biurą“.
S. Tamulevičiūtė dirbti rekomenduoja ne kambaryje, o darbo erdvėje, kurią galima pasirinkti pagal savo poreikius: įvairaus dydžio konferencijų salėse su vaizdu į gamtą ar žiemos sode įrengtose darbo vietose. Centras turi visą susitikimams, posėdžiams reikalingą garso vaizdo įrangą, taip pat ir erdvesnius, privačiai dirbti pritaikytus kambarius. Kad darbo diena nesutrumpėtų, ofiSPA svečiai gali pasinaudoti vėlyvo išvykimo teise ir išsiregistruoti pabaigę darbus, o ne vidudienį, kaip įprastai.
Dažniausiai padirbėti iš SPA porai dienų atvyksta ne tik pavieniai svečiai, bet ir 7-15 darbuotojų komandos, neretai sugrįžtančios čia jau ne pirmą kartą. Kartais nuotoliniam darbui žmonės atvažiuoja ir su šeima – SPA VILNIUS turi ne tik žaidimų kambarius vaikams, bet ir aukles, kurios pasirūpina mažųjų užimtumu, tad tėvai gali visą dėmesį skirti savo reikalams. S. Tamulevičiūtė pasakoja, kad ši paslauga atsirado įsiklausius į klientų poreikius.
„Sykį atvykusiam darbuotis svečiui teko netikėtai ieškoti auklės. Ją tądien suradome, tačiau nusprendėme, kad tai turėtų tapti įprasta praktika, o ne paviene paslauga. Ji greit išpopuliarėjo, tėvai mielai naudojasi auklės paslaugomis, jas labai mėgsta ir vaikai, nes žino, kad jų laukia smagi veikla, įvairios edukacijos, pasivaikščiojimai gamtoje“, – pasakoja S. Tamulevičiūtė.
Daugiau pasitikėjimo, įsitraukimo, motyvacijos
Kalbėdami apie nuotolinio darbo privalumus, darbuotojai, pasak R. Kaminskienės, įvardija emocinę gerovę: jie jaučiasi geriau, nes dirbdami nuotoliu gali dieną susiplanuoti pagal save, ilgiau pamiegoti, pailsėti, lengviau propaguoti sveikesnį gyvenimo būdą.
Darbas, derinamas su apgalvotomis poilsio veiklomis, yra ne tik produktyvesnis, bet ir kur kas malonesnis, labiau įprasminantis dieną. Darbuotojui, kuris gali rinktis, iš kur dirbti: vykti į sodybą, prie jūros ar dirbti iš SPA, tai yra ir aiški žinutė, kad darbdavys juo pasitiki, gerbia jo profesionalumą ir asmenybės brandumą.
„Darbdavio tikėjimas darbuotoju ir suteikta galimybė pačiam priimti sprendimus motyvuoja, skatina didesnį įsitraukimą, didina pasitenkinimą. Žinoma, svarbi ir organizacijos kultūra, sustyguotas komandos bendradarbiavimas, kiti aiškiai iškomunikuoti darbo nuotoliu principai. Tačiau suteikta laisvė ir galimybė dirbti lanksčiu grafiku, pasitikėjimas darbuotoju ir parodymas, kad darbdavys yra ramus, jog užduotys bus atliktos, padės sukurti dar tvirtesnį ryšį, atskleis žmogaus potencialą“, – kalba ekspertė.
Daugialypę išvykų dirbti į SPA naudą pabrėžia ir į SPA VILNIUS reguliariai atvykstančios įmonės. Jos pastebi, kad komandos iš čia sugrįžta labiau motyvuotos, degančiomis akimis ir šis poveikis išlieka dar kurį laiką. ofiSPA pamėgusios bendrovės sako, kad tai ne tik galimybė pakurstyti kūrybingumą ir produktyvumą, bet ir sustiprinti komandinius ryšius, darbuotojų įsitraukimą, motyvaciją.
„Labai stengiamės, kad laikas, praleistas čia, įmonėms būtų prasmingas, naudingas ir... lengvas. Mūsų klientai žino, kad neturės jokių papildomų rūpesčių, galvos skausmų dėl to, kad kažkas nepavyko. Daugelis jų sako, kad pas mus ypatingai jaučia dėmesį detalėms, kurio kitur pasigenda, todėl atvyksta būdami ramūs ir gali susitelkti į savo tikslus. Žinoma, pagundų panirti į SPA gyvenimą netrūksta, tačiau jos ne blaško, o kaip tik motyvuoja netempiant atlikti būtinus darbus ir ramiai mėgautis malonumais. Neabejojame, kad visur reikalingas balansas, darbe – taip pat. Savo klientams padedame jį surasti, parodyti, kad išvykus į SPA, darbas nenukentės. Didžiausias atpildas už darbą – jų pasitikėjimas“, – kalba kasdien verslo svečius priimančio SPA VILNIUS Konferencijų centro vadovė.
Verslo žinių straipsnis.