Karališkas poilsis su iki 20 % nuolaida! Plačiau

Sėkmės receptas – planuoti ne tik darbą, bet ir poilsį

Apsisukus metų ratui, dauguma keliasi naujus tikslus. Vienas jų tikrai galėtų būti gyvenimo ir darbo balansas. Nepersidirbti, nepervargti, neperdegti – šią formulę kartoja vis daugiau verslo atstovų, suprantančių, kad emocinė ir fizinė sveikata yra tvirčiausias sėkmingos organizacijos pamatas.

Tai – tik keletas išvadų iš neseniai atliktų didelės apimties tyrimų. Jie atskleidžia ne itin šviesų verslo kasdienybės paveikslą, kuriame – nesibaigiantis srautas užduočių ir informacijos perteklius, vedantis į sprendimų paralyžių, nerimą, gyvenimo ir darbo kokybės suprastėjimą. Deja, daugiau pastangų susidoroti su iššūkiais dažnai baigiasi užburtu ratu: protiniai, fiziniai, emociniai resursai nualinami ir susidoroti su kasdienėmis užduotimis tampa dar sunkiau. Kaip atstatyti šiuos išteklius – vienas iš aktualiausių klausimų.

„Minėti tyrimai yra pasauliniai, tačiau ir Lietuvoje tendencijos tos pačios, – įsitikinęs Georgijus Popovas, SPA VILNIUS verslo klientų vadybininkas. – Kasmet organizuojame dešimtis viešnagių įmonių komandoms. Didelė dalis jų sugrįžta. Kodėl? Nes sprendimų priėmėjai ieško priešnuodžio beprotiškam kasdienybės ritmui. Neretai intuityviai pasirinkę pabėgimą į kurortą, jie akivaizdžiai įsitikina, kad tai veikia. Tokios išvykos leidžia perkrauti protą ir į darbus grįžti su nauja jėga. Žmonės tą labai jaučia.“

Per trejus pastaruosius metus skaičius sprendimų, kuriuos sprendimų priėmėjams tenka priimti kasdien, išaugo 10 kartų.

Pabėgimas į kurortą

SPA gamtos apsuptyje, rami aplinka, leidžianti gerai išsimiegoti, terapijos ir procedūros yra itin veiksmingas raktas ne tik į didesnę harmoniją kasdienybėje, bet ir laimingų bei kūrybingų žmonių organizaciją.

„Atitrūkus nuo ofiso ir kasdienės veiklos daug lengviau įsisavinama nauja medžiaga, drąsiau išbandomos naujos praktikos ir bendrai ilgiau išlaikomas dėmesys intensyvių mokymų metu. Pastebime, kad per itin trupą laiką pavyksta apsikvėpti, pasikrauti jėgų, lengviau gimsta naujos idėjos, todėl kaskart grįžtame į darbus su nauju įkvėpimu“, – tikina Alvydė Palaimaitė, marketingo profesionalus vienijančios asociacijos LiMA direktorė.

Mokymus, darbostogas, strategines sesijas, komandos formavimo išvykas LiMA rengia SPA VILNIUS – ne tik dėl aukštos kokybės SPA paslaugų, bet ir nepriekaištingo klientų aptarnavimo. Išskirtinį asociacijos renginį – kasmetinius dviejų dienų mokymus su aukščiausio lygio profesionaliais lektoriais ir kone 100 marketingistų iš visos Lietuvos – jau ne vienerius metus organizuoja Druskininkuose esančiame tinklo viešbutyje.

„SPA VILNIUS Druskininkai gali pasiūlyti dideles sales su iki detalių sustyguotomis organizacinėmis detalėmis, fantastiškas kavos pertraukėles, komfortiškus kambarius, atskiras didžiules erdves bendravimui bei darbui. Ir didžiulį SPA centrą, kuriame po mokymų organizuojame SPA pramogas su Jakuzzi networking‘u“, – sako A. Palaimaitė.

Pasak Ievos Čereškienės, SPA VILNIUS verslo klientų projektų vadovės, Druskininkai išlieka populiariausia lokacija didesnėms grupėms, nes čia ne tik daugiau veiklos pačiame viešbutyje, bet ir už jo ribų. Anykščius dažniausiai renkasi grupės iki 20 asmenų: greta upės miške esantis viešbutis – populiari vieta komandos susibūrimams, strateginėms sesijoms. O į butikinį „Monist“ Palangoje, duris atvėrusį prieš pusantrų metų, dažniausiai važiuoja  6–8 vadovų grupės, kuriems norisi ištrūkti iš didesnių miestų ir ypatingoje vietoje susidėlioti įmonės planus. Ne vieni jų prisipažįsta, kad atvyko  tiesiog išbandyti naują vietą prieš atsiveždami savo komandą.

„Pastebime, kad įmonei daugiausia naudos atneša bendros kolektyvo veiklos. Po tokių išvykų iš klientų sulaukiame pasidalijimų, kad sustiprėjo jų komandų ryšys, išsisprendė įstrigusios problemos, darbas vyksta sklandžiau. Tad rekomendacija būtų daugiau dėmesio skirti bendroms veikloms nei individualiems apdovanojimams ar prizams – jų irgi reikia, bet didesnį postūmį organizacijai suteiks komandinės pramogos“, – kalba kasdien su įmonių kolektyvais dirbanti I. Čereškienė.

C lygio vadovai vidutiniškai dirba 55 – 70 valandų per savaitę.

Tyrimai patvirtina: tai veikia

Teigiamą išvykų poveikį, apie kurį kalba SPA VILNIUS verslo klientai, patvirtina ir aibė mokslinių tyrimų analizavusių vandens procedūrų, terapijų ar tiesiog aplinkos pakeitimo poveikį žmogui.

Pavyzdžiui, žinoma, kad po pirties kognityviniai gebėjimai atsistato daug greičiau, o protinei veiklai reikia mažiau energijos. Fizinė terapija, įskaitant masažą, balneoterapiją, kineziterapiją, muzikos psichoterapiją ir plaukimą, veikia kaip minčių akseleratorius: padeda sutelkti dėmesį ir galanda proto aštrumą. Tad maudynių pertraukėlė darbotvarkėje didins produktyvumą, o edukaciniai renginiai po vandens procedūrų ir pirčių, kaip bebūtų keista, bus ne mažiau, o labiau efektyvūs.

Pripažintas kūrybiškumo prigimties ekspertas K. Sawyeris staigų euristinių idėjų atsiradimą sieja su aplinkos pasikeitimu. Smegenys ir toliau sunkiai dirba bandydamos išspręsti kamuojantį klausimą, tačiau aplinkos pasikeitimas suaktyvina kitas, įprastinėje rutinoje snaudžiančias neuronų grupes. Tad problemos sprendimas tarsi iškyla iš niekur ir paprastai būna daug kūrybiškesnis. Iš čia ir kilęs posakis, kad geriausios idėjos gimsta trijuose B: vonioje, lovoje ir autobuse (angl. bath, bed, bus).

Dar vienas didelis SPA privalumas – viešnagė teikia džiaugsmą žmonėms. O laimingas darbuotojas –tai ir laiminga (bei sėkminga) įmonė. Šią, regis, akivaizdžią tiesą patvirtina ir tyrėjai.

Vieną įspūdingesnių atradimų neseniai paskelbė „McKinsey Global“ institutas, išanalizavęs 800 įmonių iš 15 pramonės šakų.

Paaiškėjo, kad geriausius pelno, investicijų grąžos, pajamų augimo, darbuotojų kaitos ir kitus veiklos rodiklius demonstruoja įmonės, gebančios ir orientuotis į rezultatą, ir išlaikyti rūpestį savo žmonėmis. Tuo tarpu dėmesys tik žmonėms arba vien veiklos efektyvumui pagerina rezultatus, palyginti su „įprastu verslu“, tačiau vargu ar leis pasiekti išskirtinių rezultatų.

„Į veiklos efektyvumą susitelkusios ir į žmonių tobulėjimą daug investuojančios įmonės pasiekia geriausius rezultatus ilgalaikėje perspektyvoje ir turi stipriausius konkurencinius pranašumus; rūpestinga lyderystė padeda ugdyti lankstumą, atsparumą tiek ramiu, tiek sunkių krizių metu“, – sakoma tyrimo išvadoje.

Daugiau nei pusė vadovų patiria psichologinius ir emocinius sutrikimus.

Planuoti poilsį

Taigi norintys klestėti savo srityje turėtų siekti gero darbo ir poilsio balanso, kuris pirmiausia, reikalingas vadovams, kad savo pervargimu neužkrėstų visos organizacijos. Nors tradiciškai manoma, kad persikrovimui reikia dviejų savaičių ar daugiau, neseniai Klaipėdos universiteto atliktas tyrimas parodė, jog net ir poros dienų atokvėpis SPA, derinant jį su procedūromis, ženkliai sumažina stresą, nerimą ir padidina darbingumą. O nenualintų vadovų į priekį vedamos bendrovės, kurios dar geba ir užtikrinti darbuotojų gerovę, sparčiausiai žengia tvarios lyderystės keliu.

„Turint mintyje beprotišką šiuolaikinį tempą ir sveikatos problemas, diagnozuojamas vis jaunesnio amžiaus žmonėms, norisi, kad kuo daugiau įmonių imtųsi planuoti ne tik darbus, bet ir poilsį. Trumpos, bet reguliarios išvykos, kurių metu pakeičiama aplinka, pasineriama į gamtą, darbinės veiklos paįvairinamos kokybiško poilsio pertraukėlėmis, galiausiai, gerai išsimiegama, veikia kaip saugiklis, neleidžiantis palūžti kasdienybės lenktynėse. Dėmesys emocinei ir fizinei sveikatai – ne iššvaistyti pinigai, o investicija, versle atsipirksianti su kaupu“, – tikina G. Popovas. 

Verslo žinių straipsnis.