Poilsis 402* SPA su 15 % nuolaida! Plačiau

Žaliasis raktas – ekologinės atsakomybės standartas svetingumo sektoriuje

Žaliojo rakto programa

SPA VILNIUS Druskininkai yra apdovanotas „Žaliojo rakto“ sertifikatu. „Žaliasis raktas“ yra vienas stipriausių aplinkosauginės atsakomybės ir darnos standartų turizmo sektoriuje.

Kartu šis prestižinis ekologinis ženklas išreiškia verslo įmonių įsipareigojimus laikytis griežtų Aplinkosauginio švietimo fondo (Foundation for Environmental Education) nustatytų reikalavimų.

„Žaliasis raktas“ – tai taip pat pažadas svečiams, kad pasirinkdami apsistoti prie Žaliojo rakto programos prisijungusiose įstaigose, jie prisideda prie aplinkos tausojimo.

Žaliojo rakto programa viešbučiams buvo sukurta Danijoje 1994 m. 1998 m. Prancūzija prisijungė prie programos ir pradėjo sertifikuoti kempingus.

2003 m. „Žaliasis raktas“ tapo Aplinkosauginio švietimo fondo programa ir nuo tada yra  sparčiausiai augantis ekologinis ženklas turizmo sektoriuje bei įgyvendinamas įvairiose Europos, Afrikos, Viduriniųjų Rytų, Azijos ir Karibų jūros regiono šalyse.


Žaliojo rakto kriterijai

Žaliosios rakto programa nustato eilę reikalavimų atliekų tvarkymo, vandens ir energijos sąnaudų mažinimo, tinkamų valymo ir plovimo priemonių naudojimo, maisto produktų ir kt. kategorijose. Mokymų ir komunikavimo kriterijų tikslas – į aplinkosauginę veiklą įtraukti svečius, darbuotojus, tiekėjus ir vietos bendruomenę.

Žaliojo rakto programą koordinuoja Aplinkosauginio švietimo fondas (Foundation for Environmental Education, FEE)  www.fee.global

Visuomeninė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“ yra FEE narys ir administruoja Žaliojo rakto programą Lietuvoje.

www.zaliasisraktas.lt

Sveikiname! Jūs pasirinkote „žaliai“ apsistodami „Žaliojo rakto“ viešbutyje!